Американский PacWest банк изучает возможность продажи после падения акций на 50%

04 мая, 2023 Нет комментариев

Американский PacWest банк изучает возможность продажи после падения акций на 50%

Акції PacWest впали на 50% (Фото:MIKE BLAKE Reuters)

Американський PacWest банк шукає покупців після падіння вартості акцій на 50%.

Каліфорнійський PacWest банк заявив, що «розглядає стратегічні варіанти» після падіння акцій на 50%, пише Financial Times.

У заяві банку йдеться, що він розглядає «всі варіанти максимізації акціонерної вартості» після того, як його акції впали на 50% у неробочий час у середу.

За словами двох співрозмовників видання, банк доручив спеціалізованому інвестиційному банку Piper Sandler допомогти йому вивчити стратегічні варіанти, включаючи продаж.

Як зазначає газета, каліфорнійський кредитор став останнім банком середнього розміру в США, який шукає рятувальне коло в умовах найгірших потрясінь у галузі з 2008 року.

Рішення про можливий продаж банку було ухвалено через кілька днів після того, як Федеральна корпорація страхування депозитів захопила First Republic і продала свої депозити та активи JPMorgan Chase.

Це сталося за шість тижнів після того, як PacWest заявила, що зміцнила свій доступ до готівкових грошей, залучаючи $1,4 млрд через кредитну лінію від інвестиційної компанії Atlas SP Partners.

Як і інші регіональні банки, PacWest привернув до себе негативну увагу через свою схожість із Silicon Valley Bank, який впав у березні.

Читайте також: Іван Компан Що не день, то новий банк

10 березня великий банк для американських стартапів Silicon Valley Bank зазнав краху. Це найбільше падіння банку у США після фінансової кризи 2008 року. Незабаром після цього президент США Джо Байден заявив, що закликає американський конгрес вжити заходів для посилення регулювання банківської системи. Федрезерв США, у свою чергу, оголосив про створення мільярдного фонду, щоб допомогти банківській системі функціонувати.

1 травня JPMorgan викупив проблемний американський банк First Republic після того, як акції фінустанови впали майже на 50% на тлі відтоку депозитів.

Після цього фондові індекси США показали помітне падіння . Сукупна ринкова вартість компаній, включених до MSCI World Financials Index та MSCI EM Financials Index, впала приблизно на $465 млрд.

Рейтингова агенція Moody’s знизила прогноз для банківської системи США зі стабільного до негативного. Агентство відзначило екстраординарні дії, вжиті для підтримки потерпілих банків. Але заявило, що інші установи з нереалізованими збитками або незастрахованими вкладниками все ще можуть наражатися на ризик.

Вже 14 березня Мін’юст США та Комісія з цінних паперів розпочали розслідування обставин, що спричинили банкрутство головного банку Кремнієвої долини. Керівництво установи підозрюють у інсайдерській торгівлі акціями банку.