Качають на повну. Індія імпортувала рекордний обсяг російської нафти — Reuters

18 мая, 2023 Нет комментариев

Качають на повну. Індія імпортувала рекордний обсяг російської нафти — Reuters

Прапор Індії (Фото:hari_mangayil/pixabay)

За підсумками квітня Індія імпортувала рекордний обсяг російської нафти.

За підсумками квітня імпорт нафти з Росії до Індії виріс до нового рекордного рівня, пише Reuters з посиланням на дані трейдерів.

Таким чином Індія скоротила частку близькосхідних та африканських сортів до найнижчого рівня щонайменше за 22 роки.

У квітні Індія імпортувала близько 1,9 млн барелів на добу російської нафти. Це приблизно на 4,4% більше, ніж попереднього місяця, свідчать дані. Це становить близько двох п’ятих від загального обсягу закупівлі країни.

Індійські НПЗ почали активно купувати російську нафту після того, як деякі країни відмовилися від закупівель РФ через її вторгнення в Україну.

Зростання імпорту з Росії збільшило частку нафти з країн СНД — Азербайджану, Казахстану та Росії — до 43,6% від загальних 4,81 млн барелів на добу, які імпортували Індія минулого місяця.

Це зменшило частку близькосхідних сортів нафти приблизно до 44%, а африканської нафти — до 3,4% минулого місяця.

У квітні Росія залишалася головним постачальником нафти до Індії шостий місяць поспіль, за нею прямували Ірак та Саудівська Аравія.

« Індійські нафтопереробники скоротили спотові закупівлі близькосхідних та західноафриканських сортів нафти, оскільки ми отримуємо постачання російської нафти за нижчими цінами», — зазначив представник індійського НПЗ.

Імпорт нафти з Росії також зріс, оскільки найбільша нафтопереробна компанія Indian Oil Corp збільшила розмір своєї річної імпортної угоди з Роснафтою.

Читайте також: Китай та Індія у квітні купували російську нафту дорожче за «цінову стелю» — ЗМІ

Також у квітні знизився на 3,1% імпорт нафти з Іраку до Індії порівняно з попереднім місяцем до 4-місячного мінімуму 928 400 барелів на добу.

У той час як імпорт із Саудівської Аравії впав на 11% до 723 800 барелів за добу, що є найнижчим показником за останні п’ять місяців.

Раніше повідомлялося, що Євросоюз має вжити жорстких заходів щодо Індії, яка перепродає перероблену російську нафту до Європи як нафтопродукти.