«Труба Медведчука». До держбюджету надійшли гроші від управління нафтопродуктопроводом Самара — Західний напрямок

11 мая, 2023 Нет комментариев

«Труба Медведчука». До держбюджету надійшли гроші від управління нафтопродуктопроводом Самара — Західний напрямок

Віктор Медведчук (Фото:Sergey Nuzhnenko/Reuters)

Укртранснафта перерахувала до держбюджету понад 10 млн грн за управління заарештованим нафтопродуктопроводом — «трубою Медведчука».

Укртранснафта перерахувала до держбюджету понад 10 млн грн від управління «трубою Медведчука» — нафтопродуктопроводом Самара — Західний напрямок.

Про це йдеться у повідомленні АРМА.

Ці кошти не враховують сплачених Укртранснафтою податків та витрат з обслуговування та експлуатації заарештованого трубопроводу.

За підсумками минулого року Укртранснафта реалізувала реверсне постачання дизельного палива українською ділянкою нафтопроводу з Угорщини до України обсягом 114 000 тонн.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії, Укртранснафта розпочала перекачування дизельного палива у реверсному напрямку з Угорщини до України.

В АРМА заявляють, що використання трубопроводу в реверсному напрямку забезпечило повноцінне керування активом та баланс на ринку нафтопродуктів.

У квітні 2021 року Укртранснафту обрали керуючим частиною магістрального нафтопродуктопроводу Самара — Західний напрямок. Другим учасником конкурсу було ТОВ «ПрикарпатЗахідтранс», якому суд заборонив розпоряджатися цим активом. З 1 липня того ж року Укртранснафта отримала в управління частину нафтопродуктопроводу Самара-Західний напрямок строком на п’ять років.

Як повідомлялося, 19 лютого 2021 року Рада нацбезпеки (РНБО) України доручив повернути у держвласність частину нафтопродуктопроводу Самара — Західний напрямок, яку у 2017 році присвоїв оточення політика Віктора Медведчука.

Президент Зеленський 21 лютого 2021 року ввів у дію рішення РНБО, яким повернув у державну власність частини нафтопродуктопроводів Самара-Західний напрямок та Грозний-Армавір-Трудова.

Пізніше Нафтогаз України дав згоду на те, щоб його дочірня компанія Укртранснафта прийняла на тимчасове відповідальне зберігання заарештоване майно ТОВ «ПрикарпатЗахідтранс», зокрема частина нафтопродуктопроводу Самара — Західний напрямок.

За підсумками засідання РНБО 2 квітня 2021 року президент Зеленський заявив, що 400 км нафтопроводу Самара-Західний напрямок було знищено і пригрозив кримінальними справами причетним до цього процесу.