Виробництва Boeing. Російські авіакомпанії отримали американські запчастини на більш ніж $14 млн, попри санкції.

15 мая, 2023 Нет комментариев

Виробництва Boeing. Російські авіакомпанії отримали американські запчастини на більш ніж $14 млн, попри санкції.

Аерофлот отримував американські запчастини контрабандою (Фото:Maxim Shemetov / Reuters)

За вісім місяців 2022 року в Росію поставили авіазапчастини американського виробництва на суму понад $14,4 млн. Значна частина з маркуванням авіагіганта Boeing. Поставки проходять через підставних покупців на Близькому Сході та в Азії.

Попри санкції щодо російської авіації, за 2022 рік до Росії було успішно відправлено тисячі партій деталей для літаків на загальну суму $14,4 млн.

Про це пише The New York Times з посиланням на дані російської митниці.

Запчастини для літаків на десятки мільйонів доларів отримали такі російські підсанкційні компанії як Росія, Аерофлот, Урал, Airlines, S7 Airlines, Utair Aviation і лоукостер Перемога.

Так, минулого року на склади Аерофлоту проскочили десятки партій мідних дротів, болтів, графіту та інших деталей із позначкою виробництва Boeing у США.

Вони пройшли через маловідомі торгові компанії, зони вільної торгівлі та індустріальні парки в Об’єднаних Арабських Еміратах та Китаї.

Проаналізовані журналістами дані митниці охоплюють понад 5000 окремих поставок авіаційних деталей до Росії протягом восьми місяців 2022 року, від простих гвинтів до стартерів авіаційних двигунів марки Honeywell вартістю $290 000.

Усього за вісім місяців минулого року в Росію було відправлено авіазапчастин американського виробництва на суму $14,4 млн. У цю суму входять деталі виробництва Boeing на $8,9 млн.

Більшість продукції прямувала через такі країни, як Об’єднані Арабські Емірати, Туреччина, Китай та Мальдіви. Але кілька партій, у тому числі до Росії, були відправлені безпосередньо із США чи Європи.

У тому числі до РФ постачали деталі, які зазначені як вироблені чи зареєстровані під торговою маркою Airbus.

В Airbus у свою чергу заявили, що компанія відстежує оригінальні деталі та документацію, що надається своїм клієнтам, і проводить комплексну перевірку всіх сторін, які вимагають запасні частини.

Читайте також: Борислав Береза Пророцтво збувається. Що відбувається з авіапромом та авіасполученням РФ

Постачання збільшилося протягом минулого року, оскільки Росія найняла глобальні компанії, щоб допомогти їй обійти санкції.

Як зазначає видання, незважаючи на деякі успіхи в ухиленні від санкцій, постачання авіадеталей до РФ значно скоротилося порівняно з роком до вторгнення. Російський імпорт літаків та авіаційних деталей впав з $3,45 млрд до лише близько $286 млн.

Після вторгнення РФ в Україну провідним експортером деталей для літаків, космічних кораблів та дронів у Росію став Китай. На другому місці опинилася Індія.

У квітні цього року російський авіаперевізник «Аерофлот» на тлі західних санкцій вперше в історії відправила свій літак на ремонт до Ірану .


12345 (No Ratings Yet)
Загрузка...