«Багато з цього не закінчиться добре». Аналітики PitchBook прогнозують зростання венчурних інвестицій у компанії штучного інтелекту

09 мая, 2023 Нет комментариев

«Багато з цього не закінчиться добре». Аналітики PitchBook прогнозують зростання венчурних інвестицій у компанії штучного інтелекту

Інвестиції в ШІ перевищать торішній рівень у $4,5 млрд (Фото:Possessed Photography via Unsplash)

Аналітики PitchBook прогнозують зростання інвестицій у ШІ у кілька разів на тлі загального падіння венчурного фінансування.

Аналітики дослідницької компанії PitchBook прогнозують, що у 2023 році інвестиції в компанії, які займаються генеративним ІІ, у кілька разів перевищать торішній рівень у $4,5 млрд.

Про це пише The Wall Street Journal.

При цьому наголошується, що багато компаній, які отримують зараз підтримку, нові та неперевірені.

«Це, безумовно, важливий переломний момент, і буде створено відмінні продукти та компанії. Але багато з цього не закінчиться добре. Ринок не може витримати мільйон різних компаній із недоопрацьованими ідеями. Це схоже на золоту лихоманку», — зазначив інвестор Метт Терк.

Зростання інвестицій у компанії, що займаються розвитком ІІ, частково пов’язане з січневими інвестиціями Microsoft у компанію OpenAI у розмірі $10 млрд.

За прогнозами PitchBook, до 2026 року ринок ІІ-програм для корпоративних технологій зросте до $98 млрд. Наразі він становить близько $43 млрд.

У той же час видання зазначає, що інвестори часто кидаються в ІІ-стартапи, не розуміючи, як вони отримуватимуть прибуток. При цьому обчислювальна потужність, необхідна для навчання сервісів ІІ, іноді може перевищувати десятки мільйонів доларів на рік.

Крім того, приплив капіталу стимулює створювати свої стартапи багатьох дослідників ІІ. Не всі з цих дослідників мають досвід керування чи експлуатації.

При цьому, загалом, за даними PitchBook, венчурне фінансування в США в першому кварталі впало на 55%, до $37 млрд.

У той же час ажіотаж навколо угод з ІІ настільки посилився, що викликає побоювання інвесторів про те, що стартапи даватимуть збої через необхідність виконання поставлених завдань.

Раніше повідомлялося, що Microsoft випускає нову версію своєї пошукової системи Bing на основі штучного інтелекту у вільний доступ.