Маск не зупиняється. Персональні та публічні дані, зібрані Twitter, будуть використовуватися для навчання ШІ

03 сентября, 2023 Нет комментариев

Маск не зупиняється. Персональні та публічні дані, зібрані Twitter, будуть використовуватися для навчання ШІ

Про збір даних для навчання ШІ сказано в політиці конфіденційності (Фото:[email protected]/Depositphotos)

Нещодавно Х (колишній Twitter) потрапив у скандал через збір біометричних даних користувачів, а також відомостей про роботу та освіту. А тепер стало відомо, що ця інформація потрібна для навчання штучного інтелекту.

Журналіст Алекс Івановс із сайту Stackdiary звернув увагу на політику конфіденційності Х. У ній прямо сказано про використання зібраних даних для навчання штучного інтелекту. Згадується також, що для реалізації цього завдання буде застосовуватися будь-яка публічна інформація.

«Ми можемо використовувати зібрану нами інформацію і загальнодоступні дані для навчання наших моделей машинного навчання або штучного інтелекту з метою, зазначеною в цій політиці», — сказано в документі.

Ілон Маск підтвердив таке нововведення. Однак мільярдер зазначив, що особисті повідомлення і «щось приватне» не використовуватимуть для навчання ШІ. Конкретнішої інформації про зібрані дані власник соцмережі не надав.

Є два варіанти, як Х розпорядиться отриманою інформацією. Перший і найочевидніший — надання відомостей для xAI. Це стартап Ілона Маска зі створення «безпечного» штучного інтелекту. Він співпрацює з Х, про що згадувалося під час заснування компанії.

Другий варіант стосується аналога LinkedIn, який розробляється командною Маска. Мільярдер нещодавно розкритикував цей популярний портал для пошуку роботи і заявив, що версія від Х буде набагато кращою.

Нагадаємо, нещодавно NV Техно писав, як у колишньому Twitter вирішили прибрати можливість блокувати користувачів.