Виплати пенсіонерам. Чи зміниться мінімальна пенсія до кінця 2023 року

05 августа, 2023 Нет комментариев

Виплати пенсіонерам. Чи зміниться мінімальна пенсія до кінця 2023 року

Чи буде до кінця року підвищення мінімальної пенсії (Фото:Єлизавета Сергієнко/Пресцентр НБУ)

В 2023 році провели три хвилі підвищення пенсій — березнева індексація, перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам та індексація пенсій українців, які вийшли на відпочинок за спеціальним законом. Розповідаємо, чи буде до кінця року підвищення мінімальної пенсії.

Читайте також: Пенсії-2023: що зміниться з 1 серпня

Мінімальна пенсія залишиться без змін до кінця року

На сьогодні найнижча пенсія в Україні дорівнює 2093 гривням. А для осіб з повним стажем мінімальна пенсійна виплата починається від 2760 гривень. Ці суми залишиться без змін до кінця 2023-го.

До війни розмір мінімальної пенсії підвищувався двічі на рік — 1 липня та 1 грудня, коли переглядався розмір мінімального прожиткового мінімуму. Але 2023 року він заморожений.

В 2023 року прожитковий мінімум для дітей 6−18 років становить 2833 грн. Для працездатних осіб його рівень зафіксовано на 2684 грн, а для людей, які втратили працездатність — 2093 грн.

У держбюджеті не передбачено підвищення мінімальної пенсії та мінімального прожиткового мінімуму до кінця поточного року.

Читайте також: Пенсія-2023: в Україні змінилися вимоги до стажу

Хто і які отримає доплати у серпні

До Дня Незалежності України деяким категоріям пенсіонерів передбачено доплати. Йдеться про ветеранів війни і жертв нацистських переслідувань.

Ці виплати зазвичай приурочувалися до Дня Перемоги та виплачувались у травні, але цього року Кабмін ухвалив рішення перенести виплату на серпень.

Також доплати у серпні отримають ветерани російсько-української війни та члени сімей загиблих.

Цього року ці виплати будуть в розмірі від 450 до 3100 грн.

Читайте також: Доплати пенсіонерам: стали відомі суми виплат ветеранам до Дня Незалежності